Unicon Danışmanlık

English


Faysal AlmemanzÖğrenimine TED Ankara Koleji’nde başlayan Faysal Almeman, 1991 yılında Bilkent Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’den mezun olmuştur. Aynı yıl Suudi Arabistan’da Rafinerilerden sorumlu olan Saudi Arabian Marketing & Refining Company’de İngilizce eğitmeni olarak çalışmaya başlamıştır. 1993 yılında ise dünyanın en büyük petrol üreticisi olan Aramco’ya geçmiş ve Yönetici eğitmeni olarak eğitilmiştir. 1994 yılından itibaren ise yine aynı şirkette hem eğitmen hem de yönetim danışmanı olarak çalışmıştır.

Faysal bu süreler zarfında Danışmanlık Teknikleri (Blanchard Training and Development Inc), PE Batalas IQA ISO 9000 Baş tetkikçisi Eğitimi, ISO 14000 Çevre Yönetimi Sistemi (Lorien/P-E Batalas), Statistical Process Management (Tennessee Associates International), Durumsal Liderlik (Blanchard Training and Development Inc) gibi eğitimler almış ve 7 Habits (Covey Leadership Center), Problem Solving & Decision Making (Action Management Associatıon) ve Frontline Supervision (Zenger-Miller) eğitimleri için sertifikalı eğitmen olmuştur. 49 değişik ülkeden orta ve üst düzey yöneticilerin eğitmeni ve danışmanı olarak çalışmıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra, önce FED Training bünyesinde eğitmen olarak çalışan Faysal bu kurum adına da çok çeşitli firmalara eğitim hizmeti vermiştir. Daha sonra Unicon Kalite ve Enformasyon Sist. Ltd.’de Ortak ve Eğitim Direktörü olarak çalışan Faysal Almeman, Türkmenistan, Hollanda, Suudi Arabistan ve Türkiye’de çeşitli alanlarda eğitim ve danışmanlık projelerinde yer almıştır.

Faysal, eğitim ihtiyaçlarının tespiti ve kurum-içi özel eğitimlerin tasarlanması ve sunulması, performans değerlendirme ve toplam kalite danışmanlığı yapmaktadır.

Evli ve ikiz babası olan Almeman, İngilizce ve Arapça bilmektedir.
Gizlilik/ Sitemap

UPDATE: Jun 2015